Flocculants & Polymers

MCT Õli vs Fraktsioneeritud Kookoseõli - kumba valida?

Nii MCT õli kui ka fraktsioneeritud kookosõli sisaldavad täpselt samu tüüpi keskmise ahelaga triglütseriide (MCT-d) – kaprüül- ja kapriinhapet. Need kaks ühendit on väga väikesed, mistõttu mõlemad õlid on kerged ja vedelajad.

Mõlemad võivad või ei pruugi pärineda kookosõlist. See on tingitud sellest, et kaprüül- ja kapriinhappeid saab saada ka maisiõlist, palmiõlikõrvast ja kitsepiimast.

Kuid enamik turul olevaid neist õlidest ekstraheeritakse kookosõlist või palmiõlikõrvast. Seda seetõttu, et see on kuluefektiivsem.

Kas olete märganud, et MCT õli ja fraktsioneeritud kookosõli on paljudes aspektides sarnased?

Need näevad välja ja tunnevad end väga sarnaselt, nii välimuse kui ka nahal. Kuid nende kahe toote vahel on mõned erinevused.

Peamised erinevused

See, mis peamiselt eristab MCT õli fraktsioneeritud kookosõlist, on MCT õli söödavaks muutmise protsess. Teisisõnu, MCT õli muudetakse puhtaks ja ohutumaks tarbimiseks, samas kui fraktsioneeritud kookosõli ei ole söödav

Fraktsioneeritud kookosõli on mõeldud ainult nahahoolduseks. Seetõttu on see suhteliselt odavam.

Oma kerguse tõttu armastavad massaažiterapeudid kasutada fraktsioneeritud kookosõli eeterlike õlide lahjendamiseks. Võite seda ka otse nahale kanda. See imendub nahka väga kiiresti.

Teine erinevus MCT õli ja fraktsioneeritud kookosõli vahel on MCT õlile lisatud lauriinhape.

Miks lisati lauriinhapet?

Lauriinhape on võimas mikroobide hävitaja. Seda on ka MCT õli. Seega võib selle lisamine MCT õlisse suurendada toote kasulikkust kasutajatele. Muidugi ei lisata kõik ettevõtted MCT õlisse lauriinhapet. Mõned ettevõtted soovivad, et nende MCT õli sisaldaks ainult kaprüül- ja kapriinhapet.

Seda seetõttu, et lauriinhape on suhteliselt suurem MCT. Seega teeb lauriinhappe lisamine õli veidi raskemaks. See tõstab ka üldsulamispunkti. See tähendab, et MCT õli, mis sisaldab lauriinhapet, võib madalatel temperatuuridel kergemini tahkuda.

Seetõttu on tootjad lauriinhappe lisamisel MCT õlisse äärmiselt ettevaatlikud. Nad peavad veenduma, et lauriinhappe lisamine ei mõjuta toote üldsulamispunkti liiga palju.

MCT õli eelised fraktsioneeritud kookosõli ees

Kuna MCT õli on söödav, saate seda kasutada rohkem viisil kui fraktsioneeritud kookosõli, mida ei ole mõeldud toiduks.

Mõlemad õlid on nahal kerged. Seega saate MCT õli kasutada ka massaažiteraapia jaoks baasõlina. Võite MCT õli ka otse nahale kanda.

Lisaks välisele kasutamisele saate MCT õli lisada ka oma hommikukohvile, et valmistada bulletproof kohvi. Või segage see lihtsalt oma toidu sisse, et see aitaks teil kontrollida kalorite tarbimist ja aidata kaalulangust. Tarbimise kaudu aitab MCT õli vältida ka kõhukinnisust.

Lühidalt öeldes saate MCT õli kasutada nii tarbimiseks kui ka nahahoolduseks, samas kui fraktsioneeritud kookosõli saate kasutada ainult nahahoolduseks.

Kui otsite head niisutavat õli ainult oma nahale, siis valige fraktsioneeritud kookosõli. Kui soovite rohkem energiat ja kaotada kaalu ning samal ajal ka nahka toita, valige selle asemel MCT õli.

Kokkuvõtteks:

  • MCT õli on söödav ja seda saab kasutada nii tarbimiseks kui ka nahahoolduseks.
  • Fraktsioneeritud kookosõli ei ole söödav ja seda saab kasutada ainult nahahoolduseks.
  • Kui otsite õli, mida saate kasutada nii tarbimiseks kui ka nahahoolduseks, valige MCT õli.
  • Kui otsite head niisutavat õli ainult oma nahale, valige fraktsioneeritud kookosõli.

Fill out the form below and we will contact you as soon as possible